Загрози безпеці інформації

Загрози безпеці інформації в автоматизованих системах. Основні джерела і шляхи реалізації загроз безпеки та каналів проникнення і несанкціонованого доступу до відомостей та програмного коду.

Під безпекою ІС розуміється захищеність системи від випадкового або навмисного втручання в нормальний процес її функціонування, від спроб розкрадання (несанкціонованого отримання) інформації, модифікації або фізичного руйнування її’ компонентів, тобто здатність протидіяти різним підбурює впливів на ІС.

Загроза інформаційної безпеки — сукупність умов і факторів, що створюють небезпеку порушення інформаційної безпеки.

Комп’ютерний вірус (англ. computer virus) — комп’ютерна програма, яка має здатність до прихованого самопоширення. Одночасно зі створенням власних копій віруси можуть завдавати шкоди: знищувати, пошкоджувати, викрадати дані, знижувати або й зовсім унеможливлювати подальшу працездатність операційної системи комп’ютера.

Комп’ютерні віруси бувають чотирьох типів:

  • Шкідник
  • Знищувач
  • Хробак
  • Жарт
  • Комбінований

Інтернет-шахрайство

  • Прохання про допомогу від товариша через соціальну мережу
  • Інтернет-магазини
  • Сайти оголошень

Спам — масове розсилання кореспонденції рекламного чи іншого характеру людям, які не висловили бажання її одержувати. Передусім термін «спам» стосується рекламних електронних листів.

Несанкціонований доступ до інформаційних ресурсів та інформаційно-телекомунікаційних систем.

Ботнет (англ. botnet від robot і network) — це комп’ютерна мережа, що складається з деякої кількості хостів, із запущеними ботами — автономним програмним забезпеченням. Найчастіше бот у складі ботнета є програмою, яка приховано встановлюється на комп’ютері жертви і дозволяє зловмисникові виконувати певні дії з використанням ресурсів інфікованого комп’ютера. Зазвичай використовуються для протиправної діяльності — розсилки спаму, перебору паролів на віддаленій системі, атак на відмову в обслуговуванні, отримання персональної інформації про користувачів, крадіжка номерів кредитних карток та паролів доступу. Кожен комп’ютер в мережі діє як «бот» і управляється шахраєм для передачі шкідливих програм або шкідливого контенту для запуску атаки. Ботнет деколи називають «армією зомбі», так як комп’ютери контролюються кимось іншим, крім їх власника

DDoS-атака (Distributed Denial of Service) — атака на відмову в обслуговуванні — напад на комп’ютерну систему з наміром зробити комп’ютерні ресурси недоступними користувачам, для яких комп’ютерна система була призначена.

Крадіжка коштів з банківської картки.

Крадіжка особистості (англ. Identity theft) — злочин, при якому незаконно використовуються персональні дані людини для отримання матеріальної вигоди.


Оставить комментарий